Bezpośrednia obsługa Klienta według najlepszych standardów

„Dobra obsługa nie polega na uśmiechaniu się do ludzi, ale na spowodowaniu, aby klient uśmiechnął się do Ciebie”. Wydaje się to oczywiste, to, dlaczego tak często rzeczywistość wygląda inaczej.

Wiele różnych badań wskazuje, że tylko około 10% klientów tracimy, z tego powodu iż konkurencja proponuje lepsze warunki współpracy. U ponad połowy badanych klientów jednym z trzech głównym powodów skorzystania z usług innej firmy była niezadowalająca obsługa a przecież wszyscy wiemy, że koszt pozyskania nowego klienta jest kilkukrotnie wyższy od utrzymania dotychczasowego.

W dzisiejszych czasach obsługa klienta nie polega jedynie na odpowiadaniu na pytania klienta, ale wymaga całej gamy kompetencji, pozytywnego nastawienia, wiedzy pozwalającej rozwiązać problemy klientów, często znajdujących się w silnych stanach emocjonalnych.

Klienci zwracają się do nas z prośbą o informację, z zamówieniem, zgłoszeniem problemu, skargą, zażaleniem, zatem powinniśmy być przygotowani na pytania łatwe i trudne, mądre i te bardziej szczegółowe, na klientów spokojnych i tych mocno zdenerwowanych.

Wyślij zapytanie

Wróć

W górę