Będą traktować Cię tak, jak pozwalasz się traktować. Warsztaty z zakresu asertywnej sztuki wyrażania uczuć, myśli i życzeń

Będą traktować Cię tak, jak na to pozwalasz. Warsztaty z zakresu asertywnego wyrażania uczuć, myśli i oczekiwań

Czujesz, że często działasz wbrew sobie? Masz wrażenie, że inni Cię wykorzystują? Nie wiesz, jak asertywnie wyrażać swoje prośby i oczekiwania? Masz trudności z przyjmowaniem krytyki lub udzielaniem konstruktywnej informacji zwrotnej? Myślisz, że asertywność to tylko sztuka mówienia „NIE”? Jeśli tak, to szkolenie jest dla Ciebie!

Głównym celem szkolenia jest rozwój kompetencji uczestników w zakresie asertywnej komunikacji. Uczestnicy warsztatów zdobędą wiedzę na temat podstawowych technik asertywnych, dowiedzą się jak unikać niebezpiecznych porównań, rozwiną swoje umiejętności w zakresie asertywnego wyrażania próśb, udzielania konstruktywnej krytyki i asertywnego stawiania granic.

Podczas szkolenia uczestnicy odkryją obszary wymagające rozwoju, wypracują różnice między zachowaniem uległym, agresywnym a asertywnym, poznają tajniki asertywnej komunikacji werbalnej i niewerbalnej, uświadomią sobie, dlaczego niektóre wyuczone w dzieciństwie zasady mogą powodować trudności ze stosowaniem praw asertywności w życiu dorosłym oraz wypracują własną deklarację niepodległości.